Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ngritur 12 aktakuza për dhunën në familje - Bota Sot
Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ngritur 12 aktakuza për dhunën në familje

Ferizaj

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ngritur 12 aktakuza për dhunën në familje

Më: 4 tetor 2018 Në ora: 15:22
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Ferizaj, gjatë muajit shtator 2018, ka pranuar njëmbëdhjetë lëndë të cilësuara si dhunë në familje, me gjithsej 13 persona, ku gjashtë nga to janë femra dhe pesë meshkuj.

Gjithashtu, gjatë muajit shtator, Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka ngritur 12 aktakuza për rastet e dhunës në familje, gjegjësisht për veprat penale “Lëndim i lehtë trupor”, “Sulm”, “Kanosje”, ngacmim” dhe “Lëndim i rëndë trupor” të KPK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...