Shaboleta: Sa herë vizitoj Ferizajn, kthehem në Itali me më shumë shëndet - Bota Sot
Shaboleta: Sa herë vizitoj Ferizajn, kthehem në Itali me më shumë shëndet

Ferizaj

E shtunë, 17 nëntor 2018

Shaboleta: Sa herë vizitoj Ferizajn, kthehem në Itali me më shumë shëndet

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 15:15
Don Sandro Shaboleta dhe Agim Aliu

Miqtë e Ferizajt janë promotorët dhe kontributdhënësit e drejtpërdrejtë në përmirësimin e raporteve të Komunës sonë me qytetet tjera jashtë kufijve tanë territorial.

E tillë ishte edhe pritja që i rezervoi sot i pari i Ferizajt, Agim Aliu, humanistit italian dhe Qytetarit të Nderit të Ferizajt, Don Sandro Shaboleta.

Në këtë takim u bisedua mbi raportet e punës dhe bashkëpunimit mes palëve, sidomos në fushën e shëndetësisë dhe arsimit, me theks të veçantë mbështetjen e të rinjve ferizajas, studentë në universitete prestigjioze italiane që është investimi kryesor në përgatitjen profesionale të kuadrove për tregun lokal të punës.

Shaboleta tha se sa herë viziton Ferizajn kthehet në Itali me më shumë shëndet, energji dhe vullnet, ngaqë ky vend e inspiron, inkurajon që të shtyjë përpara projekte të ndryshme të dobishme për Ferizajn dhe qytetarët e tij.

Ai gjithashtu përgëzoi të parin e Ferizajt, Agim Aliu për politikat e shumta të ndërmarra në të gjitha sektorët komunal, veçanërisht në arsim dhe shëndetësi, duke i garantuar mbështetjen e kurdohershme në aplikimin e përbashkët të tyre.

Kryetari Aliu falënderoi mikun e ferizajasve për kontributin e dhënë ndër vite dhe po jep edhe tani për qytetarët e veçanërisht të rinjtë ferizajas, duke e siguruar se Ferizaj i ka siguruar një vend të posaçëm në listën e miqve të saj.  Madje, ai i konfirmoi se edhe tani është i gatshëm që të investojë energji në projekte të reja dobiprurëse për qytetarët e Ferizajt. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test