Xhevdet Jashari, pjesë e filmit i cili garon në “Berlinale” - Bota Sot
Xhevdet Jashari, pjesë e filmit i cili garon në “Berlinale”

Filma

Xhevdet Jashari, pjesë e filmit i cili garon në “Berlinale”

Më: 11 janar 2019 Në ora: 20:48
Xhevdet Jashari

Aktori Xhevdet Jashari është pjesë e filmit, i cili këtë vit konkurron në Berlinare.

Xhevdet Jashari e ka bërë të ditur këtë lajm përmes një statusi në Facebook, ku edhe publikoi listën e filmave pjesëmarrës në këtë edicion të “Berlinares”.

Filmi në të cilin aktron Jashari titullohet “Gospod postoi, imeto i’ e Petrunija” (God Exists, Her Name is Petrunija).

Ky prodhim, është bashkëproduksion mes Maqedonisë, Belgjikës, Sllovenisë, Kroacisë dhe Francës.

Në linkun që e ka shpërndarë, Xhevdet Jashari, shihet se aktorët e tjerë me të cilët ai luan në këtë film janë: Zorica Nusheva, Labina Mitevska, Simeon Moni Damevski, Suad Begovski, Violeta Shapkovska, Stefan Vujisic dhe Adrijana Kolevska.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...