Brad Pitt sjell në ekran “Blonde”, një film për Marilyn Monroe - Bota Sot
Brad Pitt sjell në ekran “Blonde”, një film për Marilyn Monroe

Filma

Brad Pitt sjell në ekran “Blonde”, një film për Marilyn Monroe

Më: 16 mars 2019 Në ora: 06:12
Ana De Armas

Regjisori neozelandez Andrew Dominik po përgatitet për një rikthim të madh, me filmin biografik “Blonde”, me Ana De Armas në rolin e biondes legjendare Marilyn Monroe.

“Collider” shkroi se “Blonde” do të tregojë historinë e aktores Norma Jean Mortenson dhe transformimin e saj në Marilyn Monroe, që ka aktruar në klasikët “Some Like It Hot”, “Gentlemen Prefer Blondes” dhe “The Seven Year Itch”.

Dominik deklaroi se “Blonde” do të jetë filmi më i drejtpërdrejtë me publikun që ka bërë ndonjëherë. Ai ka shkruar skenarin dhe do të jetë producent së bashku me Brad Pitt, i cili ka qenë protagonist në shumë filma të tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...