“Ajo” i More Raçës fiton çmimin Sema Fener Award - Bota Sot
“Ajo” i More Raçës fiton çmimin Sema Fener Award

Filma

“Ajo” i More Raçës fiton çmimin Sema Fener Award

Më: 17 mars 2019 Në ora: 06:39
“Ajo”

Filmi “Ajo” me regji nga More Raça ka fituar një tjetër çmim prestigjioz.

Sema Fener Award ka shkuar për filmin “Ajo” në Festivalin Ndërkombëtar të Filmave të Shkurtër për Ndryshimin e Perspektivës.

Sema Fener i cili është i përfshirë në teknikën e filmit, është i njohur për mbështetjen e saj për filmbërësit e rinj dhe filmat e shkurtër dhe e ndan këtë mbështetje me filmat që marrin pjesë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmave të Shkurtër për Ndryshimin e Perspektivës.

Në filmin “Ajo” luajnë aktorët: Aurita Agushi, Sunaj Raça, Diella Valla, Florist Bajgora dhe Bekim Mulaj.

Filmi “Ajo” me producent Sunaj Raçën flet për dhunën në familje, guximin e një vajze të vogël për të shpëtuar vetën dhe nënën e saj, shkruan KultPlus.

Filmi është prodhim i shtëpisë filmike Arena i subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...