Filmi i Sopranos me titull të ri, konfirmohet data e realizimit - Bota Sot
Filmi i Sopranos me titull të ri, konfirmohet data e realizimit

Filma

Filmi i Sopranos me titull të ri, konfirmohet data e realizimit

Më: 19 mars 2019 Në ora: 16:16
Foto

Deri tash pjesë e kastit filmik janë bërë Ray Liotta, Jon Bertnthal, Alesandro Nivola, si dhe Michael Gandolfini, djali i të ndjerit James, i cili do ta luajë versionin e ri të personazhit të famshëm, Tony Soprano.

“Neëark” është titulli i ri pas atij “The Many Saints of Neëark” që ishte propozuar më parë.

Ky film do të jetë i vendosur pikërisht në qytetin emrin e të cilit e mban, dhe prek vitet e ’60-ta, ku shtjellon tensionet midis “të bardhëve dhe të zinjve” gjatë asaj kohe.

Regjinë e këtij filmi raportohet se do ta bëjë Alan Taylor, ndërkaq krijuesi i serisë Sopranos, David Chase, do të shërbejë si bashkëproducent.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...