“Lindja e një klasiku”, dokumentar për 40-vjetorin e filmit “Rocky” - Bota Sot
“Lindja e një klasiku”, dokumentar për 40-vjetorin e filmit “Rocky”

Filma

“Lindja e një klasiku”, dokumentar për 40-vjetorin e filmit “Rocky”

Më: 12 prill 2019 Në ora: 06:32
“Rocky”

Për tre ditë ai shkroi historinë e filmit “Rocky”, historinë e jetës së tij dhe suksesi i atij filmi i ndryshoi jetën përgjithmonë.

Ky film e pati premierën në vitin 1976, i cili kishte një buxhet prej 1 milion dollarësh për realizimin dhe arriti të arkëtonte 225 milionë dollarë në të gjithë botën.

Sylvester Stallone njoftoi në rrjetet sociale se së shpejti do të vijë një dokumentar rreth prapaskenave të pa treguara më parë të realizimit të filmit legjendar “Rocky”.

“Së shpejti një dokumentar i mahnitshëm rreth prapaskenave të filmit të parë ‘Rocky’…me xhirime që nuk janë parë kurrë! Regjisor do të jetë Derek Johnson”, shkroi Stallone.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...