Hidhet dritë mbi incidentin që rrezikoi jetën e Uma Thurman, gjatë xhirimeve të “Kill Bill 2” - Bota Sot
Hidhet dritë mbi incidentin që rrezikoi jetën e Uma Thurman, gjatë xhirimeve të “Kill Bill 2”

Filma

Hidhet dritë mbi incidentin që rrezikoi jetën e Uma Thurman, gjatë xhirimeve të “Kill Bill 2”

Më: 17 prill 2019 Në ora: 08:25

Nusja që hakmerret, 15 vjet më parë mblodhi publikun në të gjithë botën për të parë se si do ta zgjidhte çështjen në “Kill Bill 2”, filmi që konfirmoi talentin e Quentin Tarantinos për të krijuar ngjarje të dhunshme, por me stil.

Megjithatë ndër vite është fshehur një detaj tepër i rëndësishëm, që ftohu marrëdhëniet mes regjisorit Tarantino dhe protagonistes kryesore të filmit, Uma Thurman.

Gjatë xhirimeve të “Kill Bill 2”, makina që drejtonte aktorja humbi kontrollin dhe u përplas me një pemë, incident për të cilin Thurman fajësoi regjisorin, duke e cilësuar ngjarjen të qëllimshme.

Tarantino bëri një “mea culpa”, duke pranuar përgjegjësinë. Gjatë një interviste për “Deadline”, regjisori tha: “Është një ndër pengjet e jetës sime, një ndër gabimet më të tmerrshme që kam bërë”.

Tarantino tregoi se para se të xhironin atë skenë e kishte drejtuar vetë ai makinën, për ta testuar në rrugë dhe për të parë nëse gjithçka ishte në rregull.

Regjisori shpjegoi se e vetmja gjë që ndryshoi nga skena ishte drejtimi i rrugës, pasi xhiruan në një anë tjetër, duke qenë se ishte drita më e mirë për kamerën. Dhe sipas tij, aksidenti ndodhi sepse rruga e zgjedhur për xhirime, nuk ishte aq e drejtë, si ajo që kishte përshkuar ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat