“Mission Impossible” gati të vijë me dy filma të rinj, Tom Cruise mbetet protagonist - Bota Sot
“Mission Impossible” gati të vijë me dy filma të rinj, Tom Cruise mbetet protagonist

Filma

“Mission Impossible” gati të vijë me dy filma të rinj, Tom Cruise mbetet protagonist

Më: 25 prill 2019 Në ora: 06:22
Tom Cruise

“Paramount Pictures” e hedh shikimin larg për “Mission Impossible”. Studioja ka kontaktuar regjisorin e “MI: Fallout”, Christopher McQuarrie, që të rikthehet dhe jo për një, por për dy filma të tjerë aksion, me protagonist Tom Cruise.

Filmat e rinj parashikohet që të dalin në vitet 2021 dhe 2022. “Mission: Impossible 7” pritet të dalë në kinema më 23 korrik 2021, disa javë pas “Indiana Jones 5”, të Steven Spielberg.

Ndërsa kapitulli i tetë i sagës është parashikuar për më 5 gusht 2022. Kjo është hera e parë që një prej këtyre filmave do të dalë në këtë muaj.

Tom Cruise do të jetë sërish në rolin e Ethan Hunt në të dy kapitujt pasues. “Mission Impossible” është një sagë që filmin e parë e pati në vitin 1996 dhe vetëm korrikun e kaluar, pari premierën filmi i 6.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...