Game of Thrones/ Fansat të zhgënjyer bëjnë peticion - Bota Sot
Game of Thrones/ Fansat të zhgënjyer bëjnë peticion

Filma

Game of Thrones/ Fansat të zhgënjyer bëjnë peticion

Më: 17 maj 2019 Në ora: 09:30
Foto

Dimri erdhi për Game of Thrones, pasi seritë e fundit të tij kanë marrë një pritje mjaft të ftohtë.

Fansat i kane hyrë në nismë të çuditshme: përmes një peticioni të firmosur deri tani nga 500,000 ndjekës të pakënaqur, i bëhet thirrje prodhuesve të serialit që ka pushtuar botën, ta ripërsërisin sezonin e tetë.

Ekranizimi i pjesës më të fundit të librave të George RR Martin – është përballur me një breshëri kritikash në internet. Shikuesit e zhgënjyer ndihen gati të lënduar, siç thonë, nga struktura narrative të tregimit dhe fati i i personazheve të tyre të dashur.

Peticioni i ndërmarrë pas transmetimit të episodit të kësaj jave, shkon deri aty sa të pretendojë zëvendësimin e skenaristëve, që i quan të paaftë.

Për shkak se libri i radhës i Martin, The Winds Of Winter, është ende në punë e sipër, seriali televiziv do të ketë një mbyllje tjetër. Por në peticion thuhet se ai meriton njeë finale e cila të ketë kuptim.

“Përmbushi pritshmeritë tona, HBO”, thuhet aty.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...