Pas “Game of Thrones”, këto janë dhjetë serialet tjera që mund t’i shihni - Bota Sot
Pas “Game of Thrones”, këto janë dhjetë serialet tjera që mund t’i shihni

Filma

Pas “Game of Thrones”, këto janë dhjetë serialet tjera që mund t’i shihni

Më: 24 maj 2019 Në ora: 10:53
Ilustrim

“Game of Thrones”, ishte një nga seritë më të pëlqyera e më të komentuara të momentit.

Edhe pse pati shumë kritika dhe pakënaqësi këtij seriali i erdhi fundi dhe lajmi më i hidhur për fansat ishte se nuk do ketë më vazhdimësi.

Kështu, kur përfundon një seri është koha për të dhënë një shans për një të re, për të mbushur atë boshllëkun tuaj.

Më poshtë index.hr ua sjell një listë prej 10 serive të reja (dhe jo aq të reja) që konsiderohen të jenë prej më të mirave.

1. Barry
Bëhet fjalë për dramën e ish-lojtarit të talentuar SNL, Bill Hader i cili i tejkaloi të gjitha pritjet me këtë seri. Megjithëse një seri e paguar e vrasësve që vendos të ndryshojë titullin dhe të bëhet aktor në fillim tingëllon si një seri që mbështetet në një mashtrim të shpejtë.

2. Chernobyl
Nëse të gjithë miqtë tuaj në rrjetet sociale nuk kanë shkruar histori rreth asaj se sa i mirë është ky serial, ne do ua themi se kjo është një nga seritë më të mira në historinë e gjatë të HBO. Natyrisht, është një mini-seri që në pesë episod ndjek një nga fatkeqësitë më të mëdha bërthamore në histori. Hedhja është e shkëlqyer, dhe seria është e drejtpërdrejtë dhe e papërshkrueshme.

3. Russian Doll
Përpjekjet për të krijuar një “Groundhog Day” të ri nuk janë kurrë aq të mira sa origjinali, por kjo seri me humor të yjeve “Orange është e re dhe e zezë”, Natasha Lyonne është shumë afër. Shkurtimisht, ne ndjekim Nadja dhe përpjekjet e saj në dukje të pasuksesshme për të zhdukur një parti të Nju Jorkut. Por ajo vazhdimisht vdes dhe kthehet në tualet të njëjtë, dhe ajo nuk e di pse kjo po ndodh me të.

4. Mr.Wilson
Veprimi i kësaj serie britanike u vendos në vitet e gjashtëdhjeta, pasuar nga Alison Wilson, e cili pas vdekjes së burrit të saj (novelist dhe ish spiun) zbuloi se gjithçka që dinte për burrin e saj nuk ishte e vërtetë. Për më tepër, ajo zbulon se ajo nuk është e vetmja zonjë Wilson.

5. The Act
Për ata që shikuan dokumentarin “Mommy Dead and Dearest” të shquar dhe të mërzitur, kjo do të jetë një kujtesë e shkëlqyeshme e një prej tregimeve më të pabesueshme ndonjëherë. Nga ana tjetër, ata që nuk kanë ndonjë ide se çfarë duhet të bëjnë, seritë do të gëzojnë edhe më shumë.

6. Veep
Në rast se ju nuk keni dhënë ende një shans për një seri të Julia Louis-Dreyfus, është koha për ta bërë atë, sepse ajo përfundoi zyrtarisht dhe cilësia nuk humbi deri në fund. Për më tepër, sezoni i ri po përmirësohet. Në thelb, kjo është një seri politike humoristike për presidentët amerikanë (nën) dhe përpjekjet e saj për kolltukun.

7. Tuca&Bertie
A keni pëlqyer një seri për një kalë që pas një karriere të suksesshme televizive po kalon një jetë më të keqe? Është koha për të dhënë një shans për miqësinë e dy zogjve 30-vjeçar që jetojnë në të njëjtën ndërtesë dhe janë të zënë me një mori problemesh jetësore.

8. Fleabag
Emri Phoebe Waller-Bridge nuk do të thotë shumë për ju, por monodrama e saj e suksesshme rreth londinezëve të hidhur, të hutuar dhe seksualisht hiperaktiv mori komente të mrekullueshme. Gjë e mirë është se shfaqja është bërë një seri dhe se seria është pranuar mirë nga kritikët dhe shikuesit.

9. What we do in the shadows
Dashamirët e humorit të çuditshëm të Zelandës së Re kanë ardhur me të vetat. Domethënë, kjo është një seri e prodhuar në filmin 2014 me të njëjtin emër që Taika Waititi dhe Jemaine Clement qëndrojnë për katër vampirë që ndajnë shtëpinë e tyre dhe janë të veshur nga problemet e përditshme që kanë vampirët. Megjithëse ishte e vështirë të imagjinohej se si do të funksiononte kjo në formën e një serie humoristike, doli se autorët ishin të drejtë, sepse kjo është një nga seritë më të mira humoristike.

10. The Twilight Zone
Ndërsa jeni duke pritur për fillimin e sezonit të ri Black Mirror, kthimi i serialit legjendar të drejtuar nga mjeshtri i ri Jordan Peele mund të kënaqë urinë për komplikime të çuditshme. Vërtetë, secili episod nuk mund të jetë një kryevepër, por sigurohuni që ju nuk do të zhgënjeheni. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...