Në Kërkim të Venerës ftohet në ‘Works in Progress’ në Karlovy Vary - Bota Sot
Në Kërkim të Venerës ftohet në ‘Works in Progress’ në Karlovy Vary

Filma

Në Kërkim të Venerës ftohet në ‘Works in Progress’ në Karlovy Vary

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 15:37
Në Kërkim të Venerës

 

Filmi i gjatë artistik ‘Në kërkim te Venerës’ me skenar dhe regji të Norika Sefës dhe me producent Besnik Krapin, ftohet të marr pjesë në ‘Works in Progress’ në kuadër të Festivalit të Kalrovi Varit. 

Filmi përcjellë përjetimin e Venerës, një vajzë e re dhe e ndrojtur, e cila fillon një rrugëtim të ri në jetën e saj pasi takon shoqen e saj të re Dorinen. Ky përjetim e bën atë të marr guximin dhe t’i revoltohet familjes saj tradicionale. 

“Në kërkim të Venerës” është subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës dhe Qendra Kombëtare e Kinematografisë e Shqipërisë. Filmi poashtu është mbështetur edhe nga Komuna e Kaçanikut.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...