“Spider-Man: Far From Home” me fitime rekorde pas premierave botërore - Bota Sot
“Spider-Man: Far From Home” me fitime rekorde pas premierave botërore

Filma

“Spider-Man: Far From Home” me fitime rekorde pas premierave botërore

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 10:42
Ilustrim

“Spider-Man: Far From Home” tashmë ka nisur të shfaqen premierat në kinematë amerikane dhe kanadeze.

Tashmë në ditët e para të shfaqjes, filmi ka sjell të ardhura rreth 160 milionë euro, e cila gjë ka befasuar edhe producentët dhe prodhuesit e saj.

Ai u projektua që fillimisht të arkëtoj 110 milionë euro nga e marta deri të dielën, sipas Sonyt, i cili bashkë-prodhon filmin e superheroit të Marvel Studios.

Filmi ka fituar 517 milionë euro në nivel global në 10 ditët e para të shfaqjes në kinematë botërore.

Ndryshe, krijimtaria tregon ngjarjet pas “Avengers Endgame”, ku Peter Parker, i cili luhet nga aktori anglez Tom Holland, i cili është në udhëtim me shkollën në Evropë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...