Tregon Disney, zëri i Minnie që vdiq, kishte bashkëshort zërin e Mickey Mouse - Bota Sot
Tregon Disney, zëri i Minnie që vdiq, kishte bashkëshort zërin e Mickey Mouse

Filma

Tregon Disney, zëri i Minnie që vdiq, kishte bashkëshort zërin e Mickey Mouse

Më: 29 korrik 2019 Në ora: 14:27
Foto

Russy Taylor, një aktore amerikane që realizoi zërin e Minnie Mouse për më shumë se 30 vjet, vdiq në moshën 76-vjeçare, tha studio Disney.

“Minnie Mouse humbi zërin e saj me vdekjen e Russy Taylor. Për më shumë se 30 vjet, Minnie dhe Russy punuan së bashku për të argëtuar miliona njerëz në mbarë botën. Ishte një partneritet që Minnie-n bëri një ikonë globale dhe Russy e donte”, tha presidenti Disney-it, Bob Iger.

Në vitin 1986, mes 200 kandidatëve, aktorja amerikane u zgjodh për zërin e një figure të animuar siç ishte Minnie Mouse.

Dhe si për konçidencë, që nga vitet 1980, ajo ka qenë e martuar me Wayne Alvin, aktorin që realizonte Mickey Mouse, një partner i animuar i Minnie Mouse.

Alvin vdiq në vitin 2009, dhe Russy Taylor tha në intervistën në 2014 se çifti nuk fliste shumë për marrëdhënien ose martesën e tyre, sepse ata nuk donin t’i shihnin ato si Mickey dhe Minnie, por Wayne dhe Russy.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...