Filmi “Avengers: Endgame” thyen edhe një rekord - Bota Sot
Filmi “Avengers: Endgame” thyen edhe një rekord

Filma

Filmi “Avengers: Endgame” thyen edhe një rekord

Më: 28 gusht 2019 Në ora: 22:48
Filmi “Avengers: Endgame”

“Avengers: Endgame” është bërë filmi më i shitur i të gjitha kohërave në internet në Mbretërinë e Bashkuar, duke e thyer këtë aventurë shkencore në një rekord tjetër në seri, raporton BBC News.

Ky film i “Marvelit” kryesoi renditjen zyrtare të filmave gjatë së mërkurës me numrin më të madh të shkarkimeve në internet.

Kujtojmë që në korrik, finalja e serisë Superhero fitoi të ardhurat më të larta të të gjitha kohërave me shfaqjen në kinematë botërore.

Deri më tani, 335400 shkarkime janë bërë në javën e parë, duke thyer rekordin e mëparshëm që mbante një “Rapsody Bohemian” për Freddie Mercuryn. Filmi për udhëheqësin e grupit, “Queen” bëri histori në muajin shkurt me 265000 shkarkime që në javën e parë.

Popullariteti filmit do të jetë akoma më i madh kur filmi do të jetë në dispozicion me DVD dhe Blu-ray.

Është interesante që filmi nuk ka të ngjarë të shfaqet në shërbimet e transmetimit të tilla si Netflix ose Amazon Prime, pasi Disney do të nisë shërbimin e vet të transmetimit Disney Plus. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...