Këto janë përmirësimet që do t’i ketë ‘GTA 6’ - Bota Sot
Këto janë përmirësimet që do t’i ketë ‘GTA 6’

Filma

Këto janë përmirësimet që do t’i ketë ‘GTA 6’

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 18:19
Foto ilustrim

Grand Theft Auto 6 është pothuajse në zhvillim e sipër nga Rockstar, por çfarë mund të presim nga loja?

Një gjë që dihet është se ajo nuk do të dalë për PlayStation 4 ose Xbox One.

Rockstar ka komentuar edhe vetë më parë në lidhje me ndryshimet që do sjellë në gjeneratën e ardhshme të ‘Grand Theft Auto’.

“Ndërsa punuam në versionin të GTA V, ne shikuam gjithçka që kishim arritur të bënim; jo vetëm grafikat, por edhe misionet, si t’i integrojmë ato në një botë të hapur dhe si t’i zgjedhim ato”, zbulon Nelson, kur e pyeti se si transferimi i lojërave ndikoi në kuptimin e Rockstar në teknologjinë e tanishme.

“Po mendoj kryesisht për një sistem tjetër policor si dhe në trafik”, deklaroi Nelson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...