Rita Ora vazhdon xhirimet e filmit “Twist” bashkë me të dashurin e saj të ri, Rafferty Law - Bota Sot
Rita Ora vazhdon xhirimet e filmit “Twist” bashkë me të dashurin e saj të ri, Rafferty Law

Filma

Rita Ora vazhdon xhirimet e filmit “Twist” bashkë me të dashurin e saj të ri, Rafferty Law

Më: 12 dhjetor 2019 Në ora: 18:12
Rita Ora

Rita Ora dhe Law Rafferty u kthyen përsëri në punë të mërkurën në mëngjes, pak më shumë se një javë pasi konformuan romancën e tyre.

Çifti i ri u fut në karakter teksa filmonte skena në setin e “Twist”, një adaptim bashkëkohor të Oliver Dickens ‘Oliver Twist’, shkruan DailyMail.

Ndërsa dorëshkrimi origjinal i Dickens u botua në formë të serializuar midis 1837 dhe 1839, filmi i ri me regji Martin Owen është një ringjallje, e vendosur në Londrën moderne dhe paraqet një femër Artful Dodger – luajtur nga Rita.

Me uljen e temperaturave të dimrit në të gjithë kryeqytetin, këngëtarja dhe aktorja, 29 vjeçe, u shfaq e mbështjellë me një xhaketë kamuflazhi të trashë me kapuç gjersa bëri rrugën e saj për në xhirime.

Rita dukej mjaft e përqendruar ndërkohë që po përgatitej të filmonte skena të freskëta dhe me një stil më ndryshe ngaqë ishim mësuar.

Duke vazhduar sekuencën ditën e djeshme, u përdor një aparat fotografik i palëvizshëm dhe një shkallë e improvizuar për të sugjeruar që Rafferty ishte ngjitur në një çati me një dorë.

Sidoqoftë, realiteti ishte disi më pak ekstrem, pasi djali i Jude Law ishte vetëm i mbështetur në gjunjë me njërën dorë të vendosur para një paneli me tulla të rreme.

Në anën tjetër, Rita dhe Rafferty u komentuan mjaft shumë këtë kohë pasi thuhet se kanë dy javë që janë në takim dhe janë aq seriozë sa të dalin publikisht me romancën e tyre.

Një burim i tha The Sun: “Kanë qenë duke u zier për ca kohë pasi filluan të punojnë së bashku në filmin e ri”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat