Vjen filmi më i ri nga kinematografia vendore, vazhdim i filmave “Zonjusha” dhe “Diamanti” - Bota Sot
Vjen filmi më i ri nga kinematografia vendore, vazhdim i filmave “Zonjusha” dhe “Diamanti”

Filma

Vjen filmi më i ri nga kinematografia vendore, vazhdim i filmave “Zonjusha” dhe “Diamanti”

Më: 28 dhjetor 2019 Në ora: 15:50
Filmat “Zonjusha” dhe “Diamanti”

Pas suksesit të filmit “Diamanti”, shtëpia filmike A&G Production dhe IKONË Studio, bëjnë të ditur marëveshjen për prodhimin e filmit të ri me titull pune “Adnan Kafazi”. “Adnan Kafazi” do të jetë pjesa e tretë e ngjarjeve që kanë ndodhur në filmat “Zonjusha” dhe “Diamanti”.

Skenari do të jetë nën autorësinë e Besart Sllamnikut dhe Lulzim Bucollit, të njejtit të cilet kanë shkruar edhe dy filmat e parë.

Po ashtu regjia do t’i besohet Genc Berishës, të cilit me këtë realizim do t’i shtohet numri 5 në raftin e filmave të mtrazhit të gjatë.

Në film do të luajnë shumica e aktorëve të mbijetuar nga filmat e kaluar si Armend Baloku, Besart Sllamniku, Muhamed Arifi, Ylber Bardhi, Dukagjin Podrimaj, Edona Reshitaj etj.

Me zhvillimin e ngjarjes së filmit të ri, do ti bashkangjiten edhe shumë aktorë tjerë, të cilët do të pasurojnë rrugëtimin e ri të personazhëve kryesorë.

“Adnan Kafazi” do të fokusohet në kthimin e treshës së famshme VUÇËS, BULLIT e ZAGIT nga Meksika dhe lufta e tyre me një bos të ri të krimit, i cili e ka marrë funksionin e nëntokës në vendin e tyre. Theks të veçantë do të ketë edhe trafikimi i qënieve njerëzore dhe mbizotërimi i gjinisë femërore.

Barrën e prodhimit në cilësinë e producentëve do ta kenë Besart Sllamniku, Genc Berisha, Agon Uka dhe Valon Bajgora.

Drafti përfunditmar i skenarit pritet në mars te vitit 2020, ndërsa fillimi i xhirimeve planifikohet rreth muajve Gusht dhe Shtator të vitit 2020. Premiera pritet të bëhet në fillim të vitit 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat