Filmi 'Love'- E vërteta jonë e shprehur në një film

Filma

Filmi 'Love'- E vërteta jonë e shprehur në një film

Më: 10 janar 2020 Në ora: 18:45
Ilustrim

Film “Love”, në regji të Dionis Papadhimitrit dhe me tre Gentët (Genti Kame, Gent Haziri, Gentian Zenelaj) në rolet kryesore është një film që trajton të vërtetat e pathëna të realitetit shqiptar. Problemet në çift, vështirësitë në komunikim, nevojën për aventura dhe seks, si dhe kurorën e të gjitha mëkateve, tradhtinë. Në këtë audio editorial, punuar enkas për REVISTA CLASS, shkrimtari dhe dramaturgu Albatros Rexhaj sjell impresionet e tij, tërësisht personale, për këtë film.  

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat