Tronditet kinematografia shqiptare, ndërron jetë në moshën 59 vjeçare aktori i mirënjohur - Bota Sot
Tronditet kinematografia shqiptare, ndërron jetë në moshën 59 vjeçare aktori i mirënjohur

Filma

Tronditet kinematografia shqiptare, ndërron jetë në moshën 59 vjeçare aktori i mirënjohur

Më: 16 janar 2020 Në ora: 18:24
Xhevdet Ferri

Ditën e sotme një lajm i hidhur ka tronditur kinematografinë shqiptare ku bëhet me dije se aktori i mirënjohur, Xhevdet Ferri, ka ndërruar jetë në moshën 59 vjeçare, nga një sëmundje e rëndë bëjnë me dije burime për Top Channel.

Xhevdet Ferri, lindi në Durrës, më 26 nëntor 1960. Ai ishte bashkëshort i aktores Rozeta Ferri me të cilën ka luajtur në shumë filma si “Dhe vjen një ditë”, “Vitet e pritjes”, “Gjoleka djali i Abazit”,. Filmi i tij i parë ka qen kur ai ishte akoma një student.

Filmat

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat