Fillojnë xhirimet e filmit dokumentar Bekim Fehmiu - Bota Sot
Fillojnë xhirimet e filmit dokumentar Bekim Fehmiu

Filma

Fillojnë xhirimet e filmit dokumentar Bekim Fehmiu

Më: 26 janar 2020 Në ora: 16:46
Bekim Fehmiu

Premiera e dokumentarit do mbahet në qershor të këtij viti.

Më 24 janar 2020, nisi xhirimi i filmit dokumentar të metrazhit të gjatë, kushtuar aktorit më të madh në historinë e filmit shqiptar Bekim Fehmiu.

Premiera do mbahet më 15 qershor të vitit 2020, në nder të 10 vjetorit të vdekjes së aktorit Fehmiu,

Filmi i cili do realizohet në tri gjuhë, do xhirohet në vende të ndryshme të ballkanit dhe në qendra më të mëdha si New Yorku, dhe  Cannes.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat