Java e filmit shqiptar-Ditën e pavarësisë

Filma

Java e filmit shqiptar-Ditën e pavarësisë

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 08:40
Skënderbeu

Me 17 shkurt 2019 në kino ABC në Prishtinë, në orën 19.00. do të fillon "Java e Filmit shqiptar". Mbrëmjen e parë do të shfaqet për herë të parë filmi "Skënderbeu", i restaruruar dhe i përpunuar në laboratorët e Italisë. Janë ftuar personalitete publike dhe të kulturës, ndërsa do të vinë edhe kineastë nga Shqipëria. Pas shfaqjes së filmit do të organizohet një koktej debati. 

Java do të organizohet nga Kosovafilmi (mbështetur nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve)  dhe Arkivi i Filmit Shqiptar.

Hyrja është e lirë

Mbrëmjen e dytë, do të shfaqet filmi "Nëntori i dytë", i regjisorit të famshëm Viktor Gjika (i ndjerë)  dhe "Tomka dhe shokët e tij".

Filmi "Nëntori i dytë" është restaruruar e përpunuar në SHBA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat