Ka ndërruar jetë aktorja e “Sex And The City”, Lynn Cohen

Filma

Ka ndërruar jetë aktorja e “Sex And The City”, Lynn Cohen

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 23:03
Lynn Cohen

Aktorja Lynn Cohen, e njohur më së shumti për rolin e Magdas në hit serialin e HBO-së, “Sex And The City”, ka ndërruar jetë ditën e premte.

Në njoftimin e publikuar nga BuzzFeed News bëhet e ditur se ajo ishte 86 vje bëhet e ditur se ajo ishte 86 vjeçare dhe ka vdekur nga shkaqe të panjohura.

Në rolin e Magdas, dados së fëmijës së Mirandas (Cynthia Nixon), ajo është paraqitur në 13 episode.

Aktorja kryesore serialit “Sex And The City”, Sarah Jessica Parker, ka bërë një postim në rrjetet sociale për ta nderuar jetën dhe veprën e Lynn.

Përveç serialit, Cohen e ka luajtur rolin e Magdas edhe në dy filmat e bazuar në këtë serial, ndërsa është paraqitur edhe në filmat “Munich”, “Deconstructing Harry” e “Manhattan Murder Mystery”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat