Fisnik Maxhuni nga Zvicra i zgjodh regjisori më i mirë në festivalin e filmit “Talentëve të Berlinales” - Bota Sot
Fisnik Maxhuni nga Zvicra i zgjodh regjisori më i mirë në festivalin e filmit “Talentëve të Berlinales”

Filma

Fisnik Maxhuni nga Zvicra i zgjodh regjisori më i mirë në festivalin e filmit “Talentëve të Berlinales”

Më: 2 mars 2020 Në ora: 14:50
Fisnik Maxhuni

Në kuadrin e festivalit të madh të filmit në Berlin qe bashkoi  255 profesionistë të filmit nga 86 vende te botes, aty ishte edhe regjisori 30-vjeçar nga Zvicra me origjine nga Kosova (“Le réalisateur suisse Fisnik Maxhuni sélectionné à Berlin”) njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra.

Ky evenement te emruar “Talentet e  Berlinales” u zhvillua në kuadrin e festivalit të madh të filmit në Berlin bashkon  255 profesionistë të filmit nga 86 vende.

Quhet Fisnik Maxhuni është një nga 255 artistët që është zgjedhur për Talentet e Berlinale.

Fisnik Maxhuni erdhi në Zvicër kur ishte fëmijë. Ai u rrit në Neuchâtel dhe pas një Master në Londër, ai fitoi një Master të dytë të kinemasë midis ECAL dhe HEAD. Fisnik Maxhuni është i lindur në Kosovë ndërsa në Zvicër ka ardhur si fëmijë. Është rritur në Neuchâtel dhe pas një Masteri të kryer në Londër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat