Aktorja franceze Suzy Delair, e cila fitoi famë në vitet 1940, vdes në moshën 102 vjeç

Filma

Aktorja franceze Suzy Delair, e cila fitoi famë në vitet 1940, vdes në moshën 102 vjeç

Më: 16 mars 2020 Në ora: 18:34
Suzy Delair

Aktorja e kinemasë Franceze, Suzy Delair, e cila ka fituar famë në dy filma klasikë gjatë viteve 1940, ka vdekur në moshën 102 vjeç, tha një burim afër saj të hënën, raportojnë mediat e huaja.

Delair, i cila gjithashtu ishte një nga figurat më të famshme të skenës së sallës së muzikës në Paris në vitet 1940 dhe 1950, vdiq gjatë natës të dielën deri të hënën në një shtëpi pensioni, tha burimi, duke konfirmuar një raport në revistën Le Point.

Lindur në 1917, Delair u zbulua nga regjisori francez Henri-Georges Clouzot i cili e drejtoi atë në dy nga veprat e tij më të famshme dhe ishte gjithashtu partneri i saj për një dekadë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat