Aktori i “Game of Thrones” infektohet me koronavirus

Filma

Aktori i “Game of Thrones” infektohet me koronavirus

Më: 17 mars 2020 Në ora: 12:44
Kristofer Hivju

Aktori i “Game of Thrones”, Kristofer Hivju është infektuar me koronavirus.

41-vjeçari publikoi një fotografi me gruan e tij, Gry Molvaer Hivju nga shtëpia e tyre në Norvegji, ku tregoi për fansat se ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

“Përshëndetje nga Norvegjia! Më vjen keq që duhet t’ju tregoj se kam dalë pozitiv në rezultatet e bëra për COVID19, koronavirus. Familja ime dhe unë jemi vetizoluar në shtëpi. Jemi në gjendje të mirë – kam simptoma të lehta të ftohjes. Ka njerëz që janë në rrezik të lartë, prandaj ju kërkoj të jeni shumë të kujdesshëm, të pastroni duart, të mbani distancë 1.5 metra nga të tjerët, shkoni në karantinë, bëni gjithçka që ta parandaloni këtë virus”, shkroi ai ndër tjerash.

Përveç tij edhe emra të njohur si Idris Elba, Tom Hanks dhe gruaja e tij, Rita Wilson, janë të prekur me koronavirus.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Greetings from Norway! Sorry to say that I, today, have tested positive for COVID19, Corona virus. My familiy and I are self-isolating at home for as long as it takes. We are in good health - I only have mild symptoms of a cold. There are people at higher risk for who this virus might be a devastating diagnosis, so I urge all of you to be extremely careful; wash your hands, keep 1,5 meters distance from others, go in quarantine; just do everything you can to stop the virus from spreading. Together we can fight this virus and avert a crisis at our hospitals. Please take care of each other, keep your distance, and stay healthy! Please visit your country's Center for Disease Control's website, and follow the regulations for staying safe and protecting not just yourselves, but our entire community, and especially those at risk like the elderly and people with pre-existing conditions. @grymolvaerhivju #fightcorona #solidarity #takecare #folkehelseinstituttet Thanks to @panoramaagency

A post shared by Kristofer Hivju (@khivju) on

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat