Karantina – Netflix regjistron 16 milionë abonentë të rinj - Bota Sot
Karantina – Netflix regjistron 16 milionë abonentë të rinj

Filma

Karantina – Netflix regjistron 16 milionë abonentë të rinj

Më: 22 prill 2020 Në ora: 09:41
Foto ilustrim

Kompania Netflix ka parë rritje të abonentëve këtë vit, pasi bllokimet në të gjithë botën po i mbajnë njerëzit në shtëpi dhe ata po duan të argëtohen në ndonjë formë.

Pothuajse 16 milionë njerëz hapën llogari të reja në Netflix në tre muajt e parë të këtij viti, njoftoi kompania.

Kjo është pothuajse dyfishi i regjistrimeve të reja që pati në muajt e fundit të 2019-ës.

Sidoqoftë, shërbimi i transmetimit, i cili qëndron pas disa prodhimeve milionëshe, tha se mbylljet kanë ndaluar gati të gjitha xhirimet në të gjithë botën.

Ndërsa rënia e mprehtë në vlerën e shumë alutave nënkupton se abonentët e rinj jashtë SHBA-ve, ku është bazuar Netflix, nuk vlejnë aq shumë për kompaninë sa do të kishin qenë përpara krizës.

Një gjë e tillë ka dëmtuar rritjen e të ardhurave ndërkombëtare të saj.

Sidoqoftë, çmimi i aksionit të gjigantit për argëtim në shtëpi është ngjitur më shumë se 30% këtë vit pasi investitorët bazohen në aftësinë e tij për të përfituar nga njerëzit që kalojnë më shumë kohë brenda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat