Pavarësisht koronavirusit, ‘Avatar 2’ do jetë gati për vitin 2021 - Bota Sot
Pavarësisht koronavirusit, ‘Avatar 2’ do jetë gati për vitin 2021

Filma

Pavarësisht koronavirusit, ‘Avatar 2’ do jetë gati për vitin 2021

Më: 12 maj 2020 Në ora: 13:19
Avatar 2

Regjisori i filmit beson se ‘Avatar’ do lansohet në datën që ishte përcaktuar.

Gjersa studiot dhe fansat janë ende duke u marrë me kinematë në mbarë botën që po mbyllen për shkak të shpërthimit të COVID-19, James Cameron është akoma i bindur që ‘Avatar 2’ mund të lansohet në datën e synuar.

Regjisori 65-vjeçar ka xhiruar të dy filmat atë të Avatar 2 dhe Avatar 3, me Avatar 2 aktualisht të paracaktuar për një publikim më 17 dhjetor të 2021-tës.

Cameron pranon se mbyllja për shkak të COVID-19 ka ndikuar shumë në punën e tyre, por në një intervistë me ‘Empire’ shprehet optimist për finalizimin e filmit në datën e përcaktuar.

‘Unë dua të kthehem të punoj në Avatar 2, të cilin tani nuk na lejohet të bëjmë në bazë të ligjeve ose rregullave të urgjencës së shtetit. Kështu që jemi pezull tani, ‘tha Cameron nga shtëpia e tij në Malibu.

“Në anën pozitive, Zelanda e Re duket se ka qenë shumë e efektshme në kontrollin e virusit dhe qëllimi i tyre nuk është zbutja, por zhdukja, gjë që ata besojnë se mund të bëjnë”, tha drejtori.

“Pra, ekziston një shans shumë i mirë që xhirimi ynë të vonohet nja dy muaj, por ne ende mund ta mbarojmë atë. Pra, ky është një lajm i mirë, ‘shtoi regjisori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat