​Pas 33 sezoneve anulohet seriali “Cops” - Bota Sot
​Pas 33 sezoneve anulohet seriali “Cops”

Filma

​Pas 33 sezoneve anulohet seriali “Cops”

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 19:06
Seriali “Cops”

Seriali "Cops", më saktë sezoni i 33-të, duhej të dilte premierë të hënën, por kjo nuk do të ndodhë shkaku i vdekjes së George Floyd dhe protestave kundër brutalitetit të policisë që pasuan ngjarjen tragjike.

Shfaqja e serialit u tërhoq nga ‘Paramount’, e cila tha në një deklaratë se aktualisht nuk ka plane për episodet e reja.

A&E, seriali i realitetit i të cilit "Live PD" u shty fundjavën e kaluar për shkak të protestave, bëri të njëjtën gjë. Ata do të tregojnë episodet e reja këtë fundjavë.

Nga rruga, seria kult e policisë është shfaqur që nga viti 1989 dhe ndjek policinë në rreth njëqind qytete pasi përballen me problemet e përditshme që sjell puna e tyre.

Përveç ndjekjes së policisë në qytetet amerikane, seriali ndoqi edhe policinë në Londër, Hong Kong dhe ish-Bashkimin Sovjetik.

Tre vjet më parë, seriali festoi episodin e tij të 1000-të. Edicioni jubilar i serisë u quajt ‘Cops:Beound the Bust’, organizuar nga Terry Crews, i njohur për rolin e tij në Brooklyn Nine-Nine.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat