Netflix anulon ngjarjen për filmin përfundimtar të Chadwick Boseman, “Ma Rainey’s Black Bottom”

Filma

Netflix anulon ngjarjen për filmin përfundimtar të Chadwick Boseman, “Ma Rainey’s Black Bottom”

Më: 30 gusht 2020 Në ora: 22:38
Chadwick Boseman

Netflix ka anuluar ngjarjen virtuale të filmit të fundit të Chadwick Boseman, “Ma Rainey’s Black Botton”.

Filmi në të cilin ai luajti ishte planifikuar të lëshohet gjatë ditës së nesërme (e hënë) gjatë orëve të mëngjesit, shkruan Daily Mail.

Ngjarja ishte për të paraqitur një bisedë me Chadwick, Viola Davis dhe regjisorin fitues me një paraqitje ekskluzive të parë dhe pamjet filmike.

Boseman, Glynn Turman, Michael Potts, Davis dhe Colman Domingo Ruben kanë luajtur të gjithë në ekranin e madh të fituesit të Tony.

Aktori i ndjerë, i lindur në Karolinë, kaloi ‘orë’ duke praktikuar për të portretizuar më autentikisht muzikantin ambicioz Levee.

Fituesi i Çmimit SAG ndërroi jetë tragjikisht në moshën 43 vjeç, pas një beteje katër-vjeçare me kancerin e zorrës së trashë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat