‘Balkan Film Market’ sjellë në Tiranë personalitetet më të rëndësishme të filmit në Europë

Filma

‘Balkan Film Market’ sjellë në Tiranë personalitetet më të rëndësishme të filmit në Europë

Më: 9 nëntor 2020 Në ora: 15:46
Foto Ilustrim

Balkan Film Market do të takoj në Tiranë profesionistë të shumtë të kinematografisë duke filluar nga 12 nëntori e deri më 15 nëntor.

Edicioni i katërt do të vie me moton ‘’bashëpuno, krijo dhe ndaj’’ duke bashkuar në Tiranë agjenci audio-vizuale dhe profesionistë nga Evropa dhe Ballkan.

Balkan Film Market është një ngjarje rajonale e industrisë së filmit në formën e një tregu për biznesin e filmit me fokus kryesor në marrëveshjet e prodhimit dhe shpërndarjes.

Ky organizim mbetet i përqendruar para së gjithash në historitë Ballkanike për audiencat Ballkanike. Mbështetësit e sivjetëm janë Qendra Kombëtare e Kinematografisë Ambasada Franceze dhe të tjerë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat