Filmi “Everybody calls Redjo” shpërblehet në Balkan Film Market

Filma

Filmi “Everybody calls Redjo” shpërblehet në Balkan Film Market

Më: 14 nëntor 2020 Në ora: 22:05
Foto Ilustrim

Filmi i metrazhit të gjatë “Everybody calls Redjo” është shpërblyer me çmimin “Pitch Balkan Discovery Award” në Balkan Film Market.

Lajmin e ka bërë të ditur regjisori dhe skenaristi Ibër Deari nëpërmjet një postimi në facebook.

“Projekti filmik me metrazh të gjate, ‘Everybody Calls Redjo” është shpërblyer me çmimin ‘Pitch Balkan Discovery Award”, ka shkruar regjisori Deari. Edicioni i sivjetëm i Balkan Film Market është zhvilluar në intervalin kohor 12-15 nëntor, me pjesëmarrjen e filmave nga Bosnja, Bullgaria, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Romania dhe Serbia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat