Personazhet e preferuara të animuara Tomi dhe Jerry, rikthehet në ekran të madh

Filma

Personazhet e preferuara të animuara Tomi dhe Jerry, rikthehet në ekran të madh

Më: 24 nëntor 2020 Në ora: 16:54
Foto Ilustrim

Një rivalitet ikonik e krijon një aleancë jo të zakonshme, në trilerin e parë të filmit të ri “Tom and Jerry”.

Projekti i cili përzien jetën reale me animacion, vjen me regji të Tim Storyt, ndërsa në të luajnë aktorë të njohur si: Chloë Grace Moretz, Michael Peña, Rob Delaney, Colin Jost dhe Ken Jeong.

“Tom and Jerry” i sjell në ekran të madh personazhet klasike dhe të preferuara të publikut në New York City, teksa Jerry shpërngulet në një hotel të qytetit pak para se një dasmë e madhe të zërë vend në këtë lokacion. Kështu organizatorja e dasmave e portretizuar në film nga aktorja Chloë Moretz, vendos ta punësojë macen Tom për ta larguar Jerryn nga hoteli.

Sidoqoftë, kur dy personazhet e animuara bahen me një armik të përbashkët, i cili në film portretizohet nga aktori Michael Peña, ata detyrohen ta bëjnë të pamundurën dhe të punojnë së bashku për ta shpëtuar veten.

Filmi “Tom and Jerry” i realizuar nga studioja e famshme “Warner Bros.”, pritet të lansohet nëpër kinema nga 5 marsi i vitit 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat