“Golden Globe 2021″/ Yjet po përgatiten për ceremoninë virtuale

Filma

“Golden Globe 2021″/ Yjet po përgatiten për ceremoninë virtuale

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 19:00
Foto

Yjet e Hollivudit do të vishen me pantoflat e tyre më të mira dhe do të mblidhen në shtëpitë e tyre vonë për edicionin e 78-të të Golden Globe Awards.

Ceremonia, e cila njeh përsosmërinë në film dhe televizion, po mbahet online këtë vit për shkak të pandemisë së Covid 19. Është ngjarja e parë e madhe e ndarjes së çmimeve, por gjithashtu ka pasur jo pak polemika.
Për më tepër, mungesa e një publiku të drejtpërdrejtë do të thotë që duartrokitjet ë dhe britmat e spektatorëve ndërsa yjet e Hollywood-it ngjiten në skenë do të mungojnë gjithashtu, gjë që do të heqë pak nga argëtimi në tërësi.

Tina Fey dhe Amy Poehler do të presin të ftuarit këtë vit. Gjatë ceremonisë, do të ketë prezantues të çmimeve të ftuar duke përfshirë Renee Zellweger, Cynthia Erivo, Joaquin Phoenix, Laura Dern, Salma Hayek dhe Jamie Lee Curtis. Por të nominuarit kryesisht do të telefonojnë.

“Mank”, “The Trial of the Chicago 7”, “The Father”, “Nomadland and Promising Young Woman”, janë filmat më të nominuar në kategori të tilla si aktrimi, regjia dhe skenari më i mirë.

Këtë vit, po ashtu mungon parakalimi i të yjeve në tapetin e kuq. Por momenti i veçantë i para shfaqjes këtë vit zhvendoset më faqen goldenglobes.com në 18:30 me orën lokale. Për më tepër mund të ndiqni faqen zyrtare rë Golden Globes në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat