Filmi shqiptar “Shkëmbimi”, gjithçka që duhet të dini

Filma

Filmi shqiptar “Shkëmbimi”, gjithçka që duhet të dini

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 21:57
Filmi shqiptar “Shkëmbimi”

Ditën e djeshme u zhvillua premiera e filmit shqiptar “Shkëmbim”, film nga aktori Drilon Hoxha.

Bëhet fjalë për jetët paradoksale të dy vëllezërve, njëri në Shqipëri e tjetri në Amerikë, historitë e të cilëve bashkohen dhe ndahen në momentin e trashëgimit të pronave.

“Filmi në fakt ka të bëj me pronat, me dashurinë se sot na ka humbur dashuria me njëri-tjetrin. Ka nga pak komedi, pak aksion, si jeta jonë e përditshme”,- tha producenti dhe regjisori Drilon Hoxha.

Në film rrëmbehet vajza e njërit prej vëllezërve, ku vihet ne provë dhe dashuria e partnerit të saj.

Me një kast aktorësh si: Bujar Asqeriu, Sejfullah Myftari (Cekja), Çun Lajçi, Natasha Sela, Drilon Hoxha e Adais Lika.

“Filmin tim “Zgjoi”, i cili ka bërë namin në të gjitha festivalet Evropiane nuk e kam parë akoma. Kam ardh te Driloni që t’i jepim një përkrahje, një mbëeshtjetje si gjeneratë e vjetër, që të merret me këtë zanat se është shumë e vështirë”,- tha Çun Lajçi për TCH.

“Eshtë tjetër gjë nga komeditë që kam bërë unë, megjithatë shpresojmë të kemi bërë diçka, le t’ja lëmë filmit ta shohim”,- tha Cekja.

Në premierë ndodheshin disa figura të njohura për publikun si Ermal Mamaqi, Erik Lloshi, Stine, Arjan Konomi etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat