Aventurat e “Paddington”, rikthehet komedia britanike - Bota Sot
Aventurat e “Paddington”, rikthehet komedia britanike

Filma

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Aventurat e “Paddington”, rikthehet komedia britanike

Më: 10 dhjetor 2017 Në ora: 07:35
Aventurat e arushit “Paddington”

Pas suksesit të 2 viteve më parë aventurat e arushit “Paddington” rikthehen në ekranin e madh.

“Paddington 2” vjen në të gjithë rrjetin e kinemave Imperial duke sjellë të qeshura pa fund në komedinë britanike.

Në këtë seri të dytë arushi Paddington duhet të mendojë dhuratën perfekte për ditëlindjen e 100-të të teze Lusit, por aa perballet me nje sere peripecish per shkak se dhuarata e zgjedhur prej tij vidhet.

Regjisori Paul King ia ka besuar zërat e komedisë së animuar aktorëve Ben Wishau dhe Hugh Grant në këtë komedi që është mirëpritur nga kritika botërore. Kritiket e specializuar shkruajnë se “Paddington 2” është si ëmbëlsira e preferuar e Paddington: E prerë hollë, e ëmbël, porsi një copëz marmalade.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test