Keira Knightley tërhiqet nga filmat modernë - Bota Sot
Keira Knightley tërhiqet nga filmat modernë

Filma

E mërkurë, 24 tetor 2018

Keira Knightley tërhiqet nga filmat modernë

Më: 20 janar 2018 Në ora: 11:34
Keira Knightley

Aktorja Keira Knightley së shpejti do të luajë në biografinë "Collete", ngjarja e së cilës zhvillohet në fillim të shekullit të 20-të.

Ajo thotë se nuk dëshiron më të luajë në filma modernë, pasi "personazhet femra gjithmonë dhunohen". 

Në të vërtetë, rolet e fundit të aktores pasqyrojnë një qëndrim të tillë - The Duchess, Anna Karenina, Atonement dhe krijimit të ri Colette. 

Aktorja shpjegon se filmat, puna e të cilëve është "zhvendosur" në kohët bashkëkohore janë “pa shije” dhe i përshkruajnë gratë në mënyrë të gabuar. 

"Me rritjen e Netflix dhe Amazon, ne kemi parë role të forta femërore. Unë nuk kuptoj shumë për filma të rinj, dhe nuk do të luaj në ta, pasi pothuajse gjithmonë figura e femrës dhunohet. Është e papërshtatshme se si paraqiten gratë, kështu që më shumë më frymëzojnë rolet historike," tha ajo për Variety.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test