Brigitte Bardot: Aktoret vet flirtojnë me producentët, pastaj ankohen se i kanë keqtrajtuar - Bota Sot
Brigitte Bardot: Aktoret vet flirtojnë me producentët, pastaj ankohen se i kanë keqtrajtuar

Filma

E hënë, 19 nëntor 2018

Brigitte Bardot: Aktoret vet flirtojnë me producentët, pastaj ankohen se i kanë keqtrajtuar

Më: 21 janar 2018 Në ora: 18:20
Brigitte Bardot

Aktorja franceze, Brigitte Bardot, ka thënë se të gjitha ata që e kanë ngritur zërin kundër keqtrajtimeve seksuale janë hipokritë dhe qesharakë.

Legjenda franceze e ekranit i është bashkuar Catherine Deneuve për t’i kritikuar femrat në industrinë filmike që janë ankuar për keqtrajtime, duke thënë se në shumicën e rasteve, ato janë hipokrite, qesharake dhe të pamenduara mirë.

Image“Shumë aktore flirtojnë me producentët për të marrë role. Pastaj kur flasin për këtë gjë më vonë, thonë se i kanë shqetësuar seksualisht. Kjo më shumë u bën dëm sesa i ndihmon”, ka thënë Bardot në një intervistë për Paris Match.Image

83-vjeçarja ka shtuar më tej se ajo nuk ka qenë asnjëherë viktimë e keqtrajtimeve seksuale.

“E kam konsideruar gjë të këndshme kur dikush më ka thënë se jam e bukur dhe kam prapanicë të mirë. Komplimentet e këtij lloji kanë qenë të dëshiruara”, ka theksuar Brigitte.

Ngjashëm si aktoret hollivudiane me fushatën ‘#MeToo’, edhe në Francë është inicuar fushata ‘#BalanceTonPorc’.

ImageNdërsa Catherine Deneuve ishte e para që reagoi ndaj atyre që e kanë nisur këtë fushatë duke thënë se shumica e femrave që kanë ngritur akuza të pavërteta, ndërkohë që më pas u ka kërkuar falje viktimave të vërteta të keqtrajtimeve seksuale. 
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test