Seriali për vrasjen e B.I.G dhe Tupac “Unsolved” nis transmetimin së shpejti - Bota Sot
Seriali për vrasjen e B.I.G dhe Tupac “Unsolved” nis transmetimin së shpejti

Filma

E hënë, 22 tetor 2018

Seriali për vrasjen e B.I.G dhe Tupac “Unsolved” nis transmetimin së shpejti

Më: 22 janar 2018 Në ora: 14:55
B.I.G

Ekipi i marketingut prapa serialit “Unsolved: The Murders of Tupac and The Notorious B.I.G” ka gjetur një vend fantastik për të bërë të ditur premierën e këtij seriali.

ImagePikërisht në vendin ku është vrarë reperi Biggie është vendosur një bilbord më mbishkrimin “20 Years. Still Unsolved” (20 vjet. Ende nuk është zgjidhur).

B.I.G ishte vrarë më 9 mars të vitit 1997 pasi kishtë dalë nga Muzeu Petersen në Los Angeles.

Seriali do të trajtojë edhe vrasjen e Tupac, që kishte ndodhur gjashtë muaj para se të ndërronte jetë Biggie.

Seriali do të publikohet më 27 shkurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test