Ndërron jetë aktori ynë i preferuar i fëmijërisë vetëm 4 ditë pas ditëlindjes - Bota Sot
Ndërron jetë aktori ynë i preferuar i fëmijërisë vetëm 4 ditë pas ditëlindjes

Filma

E hënë, 19 nëntor 2018

Ndërron jetë aktori ynë i preferuar i fëmijërisë vetëm 4 ditë pas ditëlindjes

Më: 23 janar 2018 Në ora: 16:36
Simon Shelton Barnes aka Tinky Winky

Për të gjithë ata që kanë parë kukullat Teletubbies kur ishin të vegjël, ka një lajm të keq: aktori që luante Tinky Winky, Simon Shelton Barnes ka ndërruar jetë në moshë 52-vjeçare, vetëm 4 ditë pasi festoi ditëlindjen.

Lajmin e hidhur e ka dhënë, miku i tij i ngushtë, Dipsy, Teletubbies ngjyrë jeshil nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale u shkruan: Çfarë jave. U prefsh në paqe Simon Shelton ose Tinky Winky: do t’i kujtoj gjithnjë ato kohë të bukura.

Simon Shelton Barnes ishte një balerin dhe koreograf i njohur, para se të merrte rolin Teletubby në vitin 1998.

Ai ishte më i madhi nga grupi Teletubbies, kukulla lejla me një antenë trekëndore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test