Apple financon serialin më të shtrenjtë, ku Aniston dhe Witherspoon do luajnë rolet kryesore - Bota Sot
Apple financon serialin më të shtrenjtë, ku Aniston dhe Witherspoon do luajnë rolet kryesore

Filma

E hënë, 22 tetor 2018

Apple financon serialin më të shtrenjtë, ku Aniston dhe Witherspoon do luajnë rolet kryesore

Më: 2 shkurt 2018 Në ora: 18:39
Reese Witherspoon

Reese Witherspoon dhe Jennifer Aniston, janë aktoret të cilat do të luajnë në serialin më të shtrenjtë në histori të njerëzimit.

Ky film do të jetë i zhanrit dramë të cilin do ta financojë kompania Apple.

Kjo ndodhi pasi që shtëpia e prodhimit të Witherspoon, ” Hello Sunshine”, e cila bërë edhe serialin “Male Lies”, i shiti Applet tre projekte të reja, që është një e treta e blerjeve së Apple TV.

Apple ka paguar 230 milionë euro, që është në të njëjtën kohë financimi më i shtrenjtë televiziv në histori.

Aniston dhe Witherspoon luajnë moderatoret e programit të mëngjesit ndërsa skenari parasheh dy sezone, secila prej tyre ka dhjetë episode.

Ndryshe, seria është shkruar nga ish-producentja e “House of Card”, Jay Carerson. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test