Filmi fitues i 13-të çmimeve ndërkombëtare shfaqet në Prishtinë - Bota Sot
Filmi fitues i 13-të çmimeve ndërkombëtare shfaqet në Prishtinë

Filma

E premte, 19 tetor 2018

Filmi fitues i 13-të çmimeve ndërkombëtare shfaqet në Prishtinë

Më: 13 mars 2018 Në ora: 14:01
Mbretëria

Mbretëria” është filmi me produksion gjerman dhe me një kastë të shkëlqyer aktorësh shqiptar.

Ky projekt është fitues i 13 çmimeve ndërkombëtare duke përfshirë kështu “Global Film Festival” dhe “IndieFest Film Awrds”.

Aty luajnë aktorë të njohur si Labinot Raci, Artan Gega, Asllan Hasaj, Kumrije Hoxha e Shpejtim Kastrati.

Po ashtu, Labinot Raci është shpërblyer edhe me çmimin e nderit si aktori më i mirë në “Global Film Festival” në Los Angelos.

Ndryshe, i tërë produksioni është gjerman, duke filluar me skenarin i shkruar nga James Meyer dhe Ted Cox, muzika nga Joshua Myer dhe producente e tij është Sara Mayer.

Ky film do të shfaqet me 17 mars 2018 (e shtunë), në kino ABC nga ora 18:30.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test