Bruce Willis luan në Cornerman - Bota Sot
Bruce Willis luan në Cornerman

Filma

E premte, 19 tetor 2018

Bruce Willis luan në Cornerman

Më: 7 maj 2018 Në ora: 19:29
Bruce Willis

Aktori i njohur ka nënshkruar kontratën për të luajtur rolin e njërit nga trajnerët më të njohur të boksit Cus D’Amato në filmin Cornerman.

Projekti është bërë i ditur sot në festivalin e Filmit në Kanë.

Ngjarja e filmit vendoset në vitin 1980, kur D’Amato zbulon talentin Mike Tyson në moshën 13-vjeçare dhe nisin rrugën drejt titullit të kampionit në kategorinë e rëndë.

Producentët thanë se do të nisin të kërkojnë edhe për aktorin që do të luajë rolin e boksierit të shquar,

Skenari dhe regjia e filmit do të bëhet nga  Rupert Friend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test