“Gardhi” triumfon ne Palm Springs - Bota Sot
“Gardhi” triumfon ne Palm Springs

Filma

E premte, 16 nëntor 2018

“Gardhi” triumfon ne Palm Springs

Më: 24 qershor 2018 Në ora: 20:59
Palm Springs

Filmi “Gardhi” nga Lendita Zeqiraj triumfon në Palm Springs si filmi më i mirë i shkurtër dhe fiton të drejtën e garës për çmimin Oscar.

Me këtë rast, drejtori i Qendrës kinematografike të Kosovës Arben Zharku ka uruar ekipin e mrekullueshëm të filmit dhe sidomos ansamblit fantastik të aktoreve femra dhe rolit kryesor të aktorit të ri Arti Lokaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test