'Indiana Jones 5' shtyhet përsëri - Bota Sot
'Indiana Jones 5' shtyhet përsëri

Filma

E mërkurë, 14 nëntor 2018

'Indiana Jones 5' shtyhet përsëri

Më: 1 korrik 2018 Në ora: 17:14
'Indiana Jones 5'

Filmi i ardhshëm në ekspozitën e veprimit fillimisht ishte planifikuar për t'u lëshuar në korrik 2019 dhe më pas u shty përsëri në korrik 2020, por duket se fansat tani do të duhet të presin edhe më gjatë për filmin, pasi shumë punë është bërë në skenarin.

Sipas The Hollywood Reporter, Jonathan Kasdan - biri i 'Raiders of the Lost Ark' Lawrence Kasdan - është sjellë në bord për të shkruar një draft të ri të filmit. 

Skenari është shkruar fillimisht nga David Koepp, por ai nuk është më i disponueshëm për të punuar në projekte për shkak të angazhimeve të tij drejtuese për 'You Should Have Left'.

Disney ende nuk ka dhënë një datë të re për lansimin e filmit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test