‘Duvaku’ sonte në Prizren - Bota Sot
‘Duvaku’ sonte në Prizren

Filma

E diel, 18 nëntor 2018

‘Duvaku’ sonte në Prizren

Më: 14 korrik 2018 Në ora: 09:52
‘Duvaku’ sonte në Prizren

Sonte në kinemanë ‘Lumbardhi’, në Prizren, do të prezantohet premiera e shfaqjes ‘Duvaku’.

‘Duvaku’, është shfaqje multidiciplinare e krijuar gjatë kampit veror një javor në Asociation “Loyola Gymnasium’, në Petrovë dhe trajton temën e martesave të hershme të vajzave në Kosovë.

Një grup i të rinjve të pasionuar për vallëzim sfidohet kur valltarja kryesore e tyre, Venera fejohet pa dëshirën e saj, në moshën 15 vjeçare.

Shfaqja tregon tendencat e grupit të vallëzimit për ta parandaluar martesën e Venerës, rrjedhimisht humbjen e valltares së pazëvendësuar të grupit. Shfaqja nis në orën 20:30.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test