A e dini se në cilin vend në Evropë u xhirua Game of Thrones? - Bota Sot
A e dini se në cilin vend në Evropë u xhirua Game of Thrones?

Filma

A e dini se në cilin vend në Evropë u xhirua Game of Thrones?

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 16:48
Kings Landing mbretëria që ishte xhiruar në Dubrvnikun e Kroacisë

Seriali i njohur që ka marrë mirënjohje botërore, “Game of Thrones” ishte xhiruar edhe në Evropë.

Kështjellat e bukura të larta, dhe shkëmbinjtë të thepisur. Magjia e qytetit të Dubrovnikut ishte ajo që kishte dhënë formë njërës ndër shtatë mbretërve të “Game of Thrones”.

Është pikërisht Kings Landing mbretëria që ishte xhiruar në Dubrvnikun e Kroacisë e që tashmë ka rritur edhe turizmin pas shfaqjes së serialit.

Mediat botërore raportojnë se turistë janë duke e vizituar qytetin për t’u magjepsur nga afër me magjinë që qyteti antik ia kishte dhënë edhe serialit.

Kafiteri tashmë janë zbukuruar sipas motiveve të Mbretërisë së Landing. Dhe gjithçka është gati për dimrin! 

 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...