“Në kërkim të Venerës” e regjisores Norika Sefa mbështetet nga SEE Cinema Network - Bota Sot
“Në kërkim të Venerës” e regjisores Norika Sefa mbështetet nga SEE Cinema Network

Filma

E mërkurë, 24 tetor 2018

“Në kërkim të Venerës” e regjisores Norika Sefa mbështetet nga SEE Cinema Network

Më: 5 tetor 2018 Në ora: 17:40
“Në kërkim të Venerës” e regjisores Norika Sefa mbështetet nga SEE Cinema Network

Në takimin e asamblesë gjenerale të SEE Cinema Network që u mbajt këtë javë në Tiranë u vendos që të mbështeten 8 projekte nga vendet anëtare të rrjetit, e nga Kosova projekti fitues ishte ai i regjisores Sefa.

Filmi flet për Venerën (17), një vajzë e re dhe e ndrojtur, e cila fillon të përjetojë një rrugëtim të ri në jetën e saj pasi njofton Dorinen (17), shoqen e saj të re. Ky përjetim e shtyn që nga një vajzë e ndrojtur të kthehet në një revolte ndaj familjes së saj tradicionale”.

Ky është viti i parë që Kosova merr pjesë në këtë rrjet në të cilin është anëtarësuar vitin e kaluar në Selanik.

SEE Cinema Network e themeluar në vitin 2000, është rrjet i shteteve të Evropës Juglindore që synon zhvillimin e bashkëpunimit mes profesionistëve të filmit dhe shteteve anëtare të saj duke mbështetur zhvillimin e koproduksioneve ndërkombëtare dhe prodhimin e filmave të shkurtër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test