Triumfi në Poloni, “Delegacioni” shpallet si filmi më i mirë - Bota Sot
Triumfi në Poloni, “Delegacioni” shpallet si filmi më i mirë

Filma

Triumfi në Poloni, “Delegacioni” shpallet si filmi më i mirë

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 17:54
Filmi shqiptar “Delegacioni”

Filmi shqiptar “Delegacioni” triumfon në Festivalin Ndërkombëtar të Varshavës në Poloni dhe u shpall si prodhimi më i mirë kinematografik i edicionit të 34-të.

Filmi me regji te Bujar Alimanit dhe skenar nga i ndjeri Artan Minarolli, sjell në Tiranë një çmim prestigjioz pas shumë kohësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...