Regjisoret nga Kosova drejt nominimit për Oscar - Bota Sot
Regjisoret nga Kosova drejt nominimit për Oscar

Filma

Regjisoret nga Kosova drejt nominimit për Oscar

Më: 3 nëntor 2018 Në ora: 09:58
Pamje nga video

Tri regjisoret kosovare, Blerta Zeqiri, Lendita Zeqiri dhe More Raça, kanë hyrë në garë për tu nominuar për ndarjen e çmimeve Oscar, në edicionin e 91-të që do të mbahet në vitin 2019. Regjisoret theksojnë se ndjehen me fat që në Kosovë nuk ka kuotë sa i përket barazisë gjinore në kinematografi dhe se gratë gëzojnë përkrahje në industrinë e filmit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...